Hibridinės saulės elektrinės

 

SUMANUS ENERGIJOS SRAUTŲ VALDYMAS

Kaupti saulės energiją ir turėti galimybę ją naudoti visą parą yra viena, tačiau efektyviai derinti fotoelektros sistemas, energijos kaupimo sistemas ir papildomų energijos šaltinių išvestis yra visai kas kita. Šioje vietoje atsiranda FRONIUS „MultiFlow" technologija, užtikrinanti intelektualų energijos valdymą, užtikrinantį maksimalų savo energijos suvartojimą ir optimalų sandėliavimo sistemos panaudojimą.

 

„MultiFlow" technologijos privalumai:

Įpasti inverteriai vienu metu leidžia tik vieną energijos srautą, keli srovės srautai neįmanomi. Tai reiškia, kad sukurta energija nėra naudojama optimaliai. FRONIUS inverteriai su „MultiFlow" technologija gali valdyti energijos srautus lygiagrečiai ir į visas puses.Tai suteikia privalumų:
- Maksimalus efektyvumas naudojant nuolatinės srovės akumuliatorius;
- Nuolatinės ir kintamosios srovės sujungimas: integravimas į esamą saulės energijos sistemą;
- Patikimas maitinimas net ir nutrūkus elektros tiekimui;
- Akumuliatoriaus įkrovimo ir naudojimo kontrolė.

ENERGIJA TEKA IR ENERGIJOS SAUGOJIMO SISTEMOJE

/ Fotoelektros generatorius
PV generatorius gali tiekti energiją namų buičiai ir tuo pačiu metu įkrauti akumuliatorių. Jei yra perteklius, jį galima tiekti į tinklą.
/ Krūviai
Buitines apkrovas vienu metu gali tiekti PV generatorius ir baterija.

/ Baterija
Jei yra perteklius, tiekiamos apkrovos ir baterija kraunama lygiagrečiai. Kai yra vartojimo padėtis, energiją tiekia PV generatorius ir akumuliatorius.
/ Papildomas kintamosios srovės šaltinis
Prie inverterio galima prijungti papildomą kintamosios srovės šaltinį, pvz., Vėjo turbiną ar esamą PV sistemą.
/ Inverteris
Inverteris valdo energijos srautus saugojimo sistemoje.

„Multi Flow“ technologija leidžia vienu metu energijai tekėti visomis kryptimis, o tai reiškia, kad tinklas mažiau naudojamas ir reikia tiekti mažiau energijos,
t. y. mažesnės išlaidos ir didesnės pajamos.

Šiame pavyzdyje matote, kad Fronius Symo GEN24 6.0 Plus su 6 kW galia saulės energiją gali tiekti namų ūkiui 3 kW ir tuo pačiu metu naudoti kitus 3kW akumuliatoriui krauti.

Atsarginio maitinimo režimu, pavyzdžiui, nutrūkus elektros tiekimui, „Multi Flow" technologija teikia atsarginė energiją iš PV sistemos ir akumuliatoriaus. PV sistema gali tiekti energiją namams, net jei baterija jau išsikrovusi.
Šiame pavyzdyje: nutrūkus elektros tiekimui, namų apkrovos tiekiamos su maitinimu ir tuo pačiu metu įkraunama baterija.

PV sistemos savininkai, neturintys saugojimo bloko, gali modifikuoti savo fotosistemą ir naudoti „Multi Flow“ technologijos pranašumus savo naudai.
Šiame pavyzdyje: kai yra perteklius (žalia linija), namų apkrovoms tiekiama energija ir akumuliatorius kraunamas tuo pačiu metu. Kai yra vartojimo padėtis (mėlyna linija), energiją tiekia PV generatorius ir baterija.​

„Multi Flow“ technologija leidžia tiek nuolatinę, tiek kintamąją jungtį saugojime. Todėl galima ne tik integruoti saugojimo bloką į esamas fotosistemų sistemas, bet ir į saugojimo bloką įtraukti mažus vėjo generatorius arba mažos kogeneracijos įrenginius.
Šiame pavyzdyje: kai yra perteklius (žalia linija), namų apkrovos tiekiamos su maitinimu, o akumuliatorius kraunamas iš nuolatinės ir kintamosios srovės pusės. Kai yra vartojimo padėtis (mėlyna linija), energiją tiekia nuolatinės ir kintamosios srovės saulės energijos generatorius ir baterija.

 

 

 

 

 

Meniu